Aizputes novadam no valsts budžeta piešķir 175 753 eiro 2016.gada augusta plūdu seku likvidēšanai

Rīga, 12.sept., LETA. Valdība šodien nolēma piešķirt Aizputes novada pašvaldībai 175 753 eiro no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai kompensētu 2016.gada augustā notikušo plūdu seku likvidēšanu.

Minētā rīkojuma projektu bija sagatavojusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Finansējums pašvaldībai nepieciešams tilta pār Alokstes upi (posmā Plēsumi-Langsēži-Apriņķi) rekonstruēšanai.

Pērn ilgstošu lietavu rezultātā, ievērojami paaugstinoties ūdens līmenim Alokstes upē, ar straumes plūsmu tika deformēts viens no tilta pār Alokstes upi Aizputes novada Lažas pagastā galvenajiem balstiem. Novērtējot tilta tehnisko stāvokli un pamatojoties uz ekspertu slēdzieniem, 2016.gada 26.oktobrī Aizputes novada pašvaldība izsludināja satiksmes ierobežojumus pār tiltu, kas paredzēja transportlīdzekļu masas ierobežojumus - līdz 3,5 tonnām. Rezultātā tika būtiski ierobežota smagās lauksaimniecības tehnikas kustība pār minēto tilta posmu, liekot lauksaimniekiem, mežsaimniekiem un komercuzņēmumiem mērot 15-22 kilometru garu apkārtceļu.

Lai pilnībā rekonstruētu tiltu pār Alokstes upi, kopumā nepieciešami 251 075 eiro. Aizputes novada pašvaldība ir gatava segt 30% no kopējām izmaksām (75 322 eiro), līdz ar to no valsts budžeta pieprasot 175 753 eiro lielu finansējumu.

Papildus līdzekļus 2016.gada augusta plūdu seku novēršanai plānots piešķirt no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" finansējuma.

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!