LVM: Aktīvais būvniecības tirgus labvēlīgi ietekmē koksnes produkcijas realizāciju

Rīga, 12.sept., LETA. Aktīvais būvniecības tirgus patlaban labvēlīgi ietekmē koksnes produkcijas realizāciju, aģentūrai LETA, komentējot situāciju nozarē, pastāstīja Latvijas valsts mežu apsaimniekotāja "Latvijas valsts meži" (LVM) Korporatīvās plānošanas daļas vadītājs Dainis Reķelis.

Viņš sacīja, ka saskaņā ar aktuālākajām ekspertu aplēsēm, pateicoties globālajām aktivitātēm, šis gads pasaulē noslēgsies ar straujāku Iekšzemes kopprodukta pieaugumu (IKP) nekā gadu iepriekš. Arī Latvijas kokrūpniecībai nozīmīgākajā noieta reģionā - eirozonā - šogad prognozējama straujāka IKP izaugsme nekā pērn.

Reķelis piebilda, ka koksnes produkcijas realizāciju labvēlīgi ietekmē aktīvais būvniecības tirgus. "Vērojama pozitīva pieprasījuma tendence, un saskaņā ar Eiropas Centrālās bankas (ECB) prognozēm, ieguldījumu aktivitāte mājokļu iegādē saglabāsies," viņš piebilda.

Vienlaikus LVM Korporatīvās plānošanas daļas vadītājs norādīja uz pastāvošo risku, ka patēriņa aktivitāti šogad var bremzēt reālo ienākumu samazināšanās energoresursu cenu kāpuma dēļ.

LVM apgrozījums pagājušajā gadā bija 256,87 miljoni eiro, kas ir par 1,8% mazāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 14,6% un bija 50,614 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

LVM izveidoti, lai apsaimniekotu valsts mežus. Kompānijas īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja - Zemkopības ministrija.

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!